Dantų balinimas

Gražūs dantys suteikia daugiau pasitikėjimo bendraujant su žmonėmis, ypač situacijose, kai išvaizdai yra teikiama daug dėmesio. O kadangi nepriekaištinga išvaizda mūsų visuomenėje vis labiau vertinama ir pageidaujama – estetinė problema nesunkiai virsta psichologine. Ne veltui amerikietiška šypsena yra sėkmingo gyvenimo ženklas. Galima sakyti, kad šiandien dantys ne tik kramto maistą, bet ir ,,padeda“ susirasti partnerį ar geresnį darbą. Todėl vis dažniau kalbama ne tik apie burnos higieną, bet ir apie dantų balinimą.

DANTŲ BALINIMO BŪDAI:

-LED diodine lempa – balinimo metu dantenos padengiamos specialia apsaugine medžiaga, ant dantų užtepamas balinimo gelis (35% karbamido peroksido) ir aktyvuojamas specialios LED diodinės lempos šviesa (kadangi ši lempa veikia nuo silpno iki intensyvaus režimo, sukeliamas mažesnis dantų jautrumas), kuri pasiekia giliuosius danties sluoksnius ir juos nubalina. Dantų balinimo procedūros pabaigoje dantys padengiami nujautrinančiu geliu. Procedūra užtrunka 40 min.
- NAUJIENA!!! BlancOne sistema - balinimas su 6% peroksido gelis ir aktyvuojamas su LED lempos šviesa. Pirmoji balinimo sistema, su kuria galima balinti dantis iš karto po dantų higienos procedūros! Nereikalinga dantenų apsauga, balinimas trunka tik 10 min, o svarbiausia - jokio dantų jautrumo nei balinimo procedūros metu, nei po jos.
- Dantų balinimas kapomis (namuose) - apsilankius odontologijos klinikoje burnos higienistas įvertina jūsų dantų spalvą ir nuima atspaudus. Technikas labaratorijoje pagamina specialias kapas, į kurias reikia įšvirkšti balinamosios medžiagos ir kurias būtina dėvėti 0.5 – 8 valandas per parą. Jų dėvėjimo trukmė yra 10 – 14 parų, balinimo laikas priklauso nuo pradinės dantų spalvos, nuo naudojamos medžiagos stiprumo. Kapos gaminamos iš elastingos medžiagos, todėl nesukelia daug nemalonių pojūčių.

SVARBU ŽINOTI.

- Prieš dantų balinimo procedūrą privalu atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą;

- Plombų ir vainikėlių balinimo procedūros neveikia, tad juos gali tekti keisti ar koreguoti.

Todėl dantų balinimo procedūrą patariama atlikti pora savaičių iki estetinio plombavimo arba protezavimo;

- Negalima balinti dantų esant dantenų uždegimui, sergant periodontitu, nusidėvėjus emaliui. Alergiškiems karbamido peroksidui ar kitoms sudėtinėms balinimo žele dalims. Šią procedūrą rekomenduojama atidėti nėščiosioms, maitinančioms moterims, asmenims iki 18 metų;

- Po profesionalaus dantų balinimo pacientas 48 valandas turėtų vengti tabako gaminių, dantis dažančio maisto (raudono vyno, burokėlių, kavos, juodos arbatos ir pan). Apie parą po profesionalaus dantų balinimo dantys gali būti jautresni.