Dantų kapos

Dantų griežimas (bruksizmas) - šiandien viena aktualiausių problemų ir pasireiškiantis vis jaunesniame amžiuje. Bruksizmo priežasčių yra daug: vaikai dantimis griežia, kai išauga pirmieji dantukai, kai dygsta nuolatiniai; suaugusieji – dėl streso ar neurozių, sergantys naktine epilepsijos forma, taip pat griežimo priežastis gali būti blogas sąkandis.

Bruksizmo kapa- tai individualiai pagaminta plastmasinė apsauginė plokštelė Jūsų dantims. Pagrindinis bruksizmo kapos tikslas – naktį, o kartais ir dieną apsaugoti dantis nuo dilimo nekontroliuojamo griežimo arba stipraus sukandimo. Kapos ne tik apsaugo, bet ir stabilizuoja sąkandį, palaiko dantis stabilioje pozicijoje, o tai lemia taisyklingas apkrovas visam dančiui – nelūžta, neskilinėja dantų emalis, nesiformuoja pleištiniai defektai danties kaklelio srityje.
Aš Jums siūlau - plonas, kietas bruksizmo kapas, nes jas dėvint mažiausiai jaučiamas svetimkūnio jausmas burnoje, todėl pacientai jas gerai toleruoja ir nešioja.  Be to, tokia kapa technologiškai lengvai ir greitai pagaminama ir yra sąlyginai pigi. Jeigu pacientui papildomai yra reikalingas ir sąkandžio koregavimas tuomet gaminama storesnė okliuzinė dantų kapa.

SVARBU!

Apsauginę kapą būtina dėvėti  kiekvieną naktį, jeigu norime, kad mūsų investicijos į plombas, porceliano laminates, keramikos užklotus, vainikėlius ar tiltus būtų ilgalaikės.